השיווק היא עבודת חשיפה, הוצאת המוסד שלך מהצל שמסייעת לתלמיד שכל כך זקוק דווקא לך, להגיע באמת למוסד שלך.

חינוך ושיווק – איך לאכול את הסלט הזה ולהישאר כשרים?

חינוך ושיווק – איך לאכול את הסלט הזה ולהישאר כשרים?

השיווק היא עבודת חשיפה, הוצאת המוסד שלך מהצל שמסייעת לתלמיד שכל כך זקוק דווקא לך, להגיע באמת למוסד שלך.

במהלך עבודתי נתקלתי בלא מעט אנשי חינוך ואנשים רוחניים ופנימיים שמסתייגים מהמילה 'שיווק'. המילה 'שיווק' נתפסת כמילה זולה, מוחצנת. שקרית – אנטיתזה לעבודה פנימית ולאמת.

לא מן הנמנע שיש 'זכויות' מסוימות ליחצ"נים ו'כרישי שיווק' שסייעו לתדמית ה'בעיתית' של המושג שיווק… אולם, חשוב שנזכור כי גם לשיווק יש מקום ותפקיד אמיתי שהקב"ה ייעד לו בעולם.

עבודה שיווקית אמיתית מאפשרת לחשוף ולגלות את הטוב והשליחות שיש לי – למי שבאמת זקוק לשירותי. שיווק אמיתי מקדם את העולם בכך שהוא יוצר חיבורים בין אנשים ובין ארגונים שזקוקים זה לזה. הוא מאפשר להגשים ייעוד ולהיות שותף בשרשרת ההתפתחות של העולם. ויש עוד הרבה מה להאריך בזה.

אני מציע למי שה'שיווק' בחינוך מפריע לו להתבונן מנקודת מבט כזו: יש תלמידים שמאוד זקוקים למוסד ולצוות הייחודי שלך. בעוד שבזמן שהמוסד שלך נמצא ב'צל' התלמיד או ההורה לא מודע אליו בכלל ומחפש מוסד בדיוק כמו שלך בנרות. ייתכן אפילו שהם שמעו על המוסד הנפלא שלך, אך הם לא מבינים או מרגישים מספיק מדוע המוסד שלך הוא המתאים ביותר עבורם.

השיווק היא עבודת של חשיפה, הוצאת המוסד שלך מהצל שמסייעת לתלמיד שכל כך זקוק דווקא לך להגיע באמת למוסד שלך – ומתוך כך להתפתח, לצמוח בחיים ולהקים בית וכו'. כלומר עבודת החשיפה הזאת מסייעת לתלמיד ומסייעת לכם להגשים את הייעוד שלכם.

כאשר חלק מהעניין הוא בזכות השיווק האמיתי שלכם… כמובן, עבודת שיווק אמיתית מתחילה מחיבור לשורשים של המוסד ואנשי הצוות.

אז רוצו לשווק, התלמידים שלכם מחכים רק לכם!

רוצים לשתף?

בעולם התוכן של הגדלת המוסד אני פוגש לא מעט מנהלים, מנהלות ומוסדות מצוינים שעומדים במקום או  שלא ממשים את הפוטנציאל שלהם, רק מכיוון שיש להם כל מיני התניות ודחיות, למה גם השנה לא להשקיע בהגדלת המוסד שלהם ולעשות דברים חדשים ושונים
לכל אחד מאיתנו יש עולם פנימי, שפה ומושגים שאנו התרגלנו ל'דבר' עם 'עצמנו' ועם הסובבים אותנו. אולם, כעת שעליכם לחשוף את המוסד והייחודיות שלו בפני קהל יעד חדש, שלא מכיר בהכרח את השפה והקודים שלכם, כדאי מאוד לעשות את ההתאמות הנדרשות.
מוֹדָעה או מוּדָעוֹת? האם האפיק המרכזי להגדלת המוסדות הוא בהשקעה כספית ניכרת בפרסומים בעלוני שבת ומשרדי פרסום? האם לא הגענו למצב שהכל נראה 'יותר מאותו הדבר'? ומה כן ניתן לעשות?

רוצים לדעת כיצד להגדיל את הרישום למוסד שלכם? הרשמו כאן וקבלו את המדריך להגדלת רישום מוסד חינוכי ללא עלות

לוקח זמן למנהלים להפנים שכדאי לקחת עזרה מקצועית בגיוס תלמידים, צריך בשביל זה פתיחות נפשית להגדיר את אופייה של הישיבה, ולמקד את קהל היעד, וגם להגדיר למי אני לא יודע לתת מענה, וגם להשקיע בזה תקציב מהמינוס שלפעמים קיים...
נכנסנו לתהליך גיוס תלמידים מזורז עם ירון חכמון. ובתוך חודש הפקנו תוכנית משמעותית, שהצליחה להכפיל את מספר התלמידים באותה השנה. אל תחכו לרגע האחרון...

בניהו הוכמן, מנהל ישיבת אורחות מרדכי כוכב השחר, לשעבר

לאחר כשנה של פעילות והתקדמות יפה בהקמת קבוצות לימוד גמרא ברמה גבוהה לבוגרי ישיבות, מה שקרוי כיום 'עיתים לתורה', נוכחתי לדעת ש'כשאני לעצמי - מה אני'. הבנתי שבשביל שהמיזם יהפוך למשמעותי ורחב עלי לעבוד במקצועיות. אלא שלא היו לי הידע והכלים לעשות זאת.
לשמחתי, קיבלתי המלצה מחבר להתייעץ עם ירון איך כדאי לעשות זאת. את ירון הכרתי כבר לפני כן, מה שעזר לי להתגבר על התחושה הראשונית של חשיפת 'חולשה'. לאחר מספר מפגשים הבנתי שאין כאן אלא חוסר ידע, אותו השלים לי ירון באופן המותאם למצבי וצרכי. ההתייעצות גם סייעה לי לבטוח יותר ביכולותיי כאשר הבנתי מהי התנהלות נכונה, וכן עזרה לי לקבל החלטות נכונות בזמן אמת.
אני ממליץ לכל מי שמעוניין להצליח במשימה ערכית חינוכית, לעבוד ברמה גבוהה ומקצועית, ולהתייעץ לשם כך עם אנשים המצויים בתחום. כך המאמצים ייתנו פרי באופן הטוב ביותר.
אין לי ספק שבלי ההכוונה הראשונית של ירון, ארגון 'עיתים לתורה' לא היה מגיע למה שהוא כיום.

אריאל קמניצקי, ראש תוכנית לומדים עיתים לתורה

ירון בעל תכונות איכותיות, היה זמין לנו תמיד, קשוב עמד בלוחות זמנים, מקצועי ויצירתי בפתרונות ובדרך שבה הוביל אותנו, הוא אדם נעים הליכות.
ירון יודע לעשות את החיבורים עם גורמי חוץ וגורמי פנים. מאחלים לו הצלחה רבה וממליצים עליו בחום.

גילה ערוסי, מנהלת חמ"ד אריאל רמלה

זכיתי לחלוק עם ירון חזון ועשייה משותפת בעבודתו כמנטור, מנחה מנהלים ובעלי תפקידים נוספים בחינוך הדתי במסגרת תוכנית לליווי בתי הספר.
התפקיד אותו מילא ירון בהצלחה מרובה הינו תפקיד המשלב בין יכולות ארגוניות והוצאה לפועל של תוכנית מתודולוגית לבין יכולת אבחון וניתוח מצבים ותהלכים תוך מחויבות למערכות והשגת היעדים כשהכל תובע יחסי אנוש מעולים.
בכל מרכיבי התוכנית עמד ירון בשביעות רצון גדולה של השטח שקיבל את הנחייתו ושביעות רצוננו כהנהלה תוך עמידה ביעדי התוכנית.

רות רוזנצוויג, מנכלי"ת אגודת ידידי החמד, לשעבר