עצרו רגע ושאלו את עצמכם מה עוד עלינו לעשות לפני שאנחנו רצים לפרסם?

מדוע לא לעוף ישר לפלאייר?

מדוע לא לעוף ישר לפלאייר?

עצרו רגע ושאלו את עצמכם מה עוד עלינו לעשות לפני שאנחנו רצים לפרסם?

במציאות בה כמות מוסדות החינוך רק הולכת וגדלה המחשבה הראשונה שעולה לרבים ממנהלי וראשי מוסדות החינוך היא "בואו נפרסם". מעצבים מודעות יפות מדפיסים, מפיצים ומפרסמים במודעות בעלוני שבת ובאתרי המדיה השונים. יש מוסדות שמגדילים לעשות לוקחים משרדי יחסי ציבור ומשקיעים אלפי שקלים כי "כולם מפרסמים" ומה התוצאות? מישהו בדק?

יש מוֹדָעה, אך האם יש מוּדָעוֹת?

לא בגלל שהעיצוב לא יפה, לרוב לא זאת הבעיה, אלא מכיוון שהפרסומים 'צועקים' שהמקום לא עשה עבודת שורשים לפני שהשקיע את הכספים הרבים…

חברים, עבודת שורשים זו לא רק עבודה שהילדים שלנו מקבלים לבת או בר מצווה. עבודת שורשים זהו תהליך מקדים לפני היציאה לדרך, בו הצוות המנהל בשיתוף אנשי הצוות מבררים ומתאמים בינם לבין עצמם (לפני שרצים לפלייאר!) מספר שאלות ליבה – על חזון המוסד, התוכניות שהוא רוצה לקדם, המטרות שלו לשנים הבאות, אפיון התלמידים שהוא מעוניין לקבל, הקהלים שאליהם הוא פונה ועוד. שהמוסד 'לא סגור על עצמו', אנשי הצוות מדברים ב'כמה שפות' גם הפרסום נראה בהתאם; מאוד כללי, פחות ברור לנמענים; מה מאפיין את המוסד ובמה הוא שונה ממוסדות אחרים. וגם התוצאות נראות בהתאם וחבל.

שאלה נוספת? האם האפיק המרכזי להגדלת המוסדות הוא בהשקעה כספית ניכרת בפרסומים בעלוני שבת ומשרדי פרסום? האם לא הגענו למצב שהכל נראה 'יותר מאותו הדבר'?

שיתוף אישי – נחמץ ליבי שאני רואה את עלוני שבת ו'המוספים המיוחדים' מפוצצים בפרסומים על מוסדות חינוך שהאפקטיביות של הפרסומים מול העלות הגבוהה מוטלת בספק רב. עצרו רגע ושאלו את עצמכם מה עוד עלינו לעשות לפני שאנחנו רצים לפרסם?

אז מה כן לעשות?

  • לבנות את הסיפור של המוסד שבו עם עצמכם בפגישה אחת ארוכה או במספר פגישות עם דף ועט היום כבר אפשר עם מחשב נייד… בחנו ורשמו את המסקנות שהגעתם אליהם. גם בעל מקצוע חיצוני יוכל לסייע לכם להגיע למקום בהיר ומדויק שממנו גם בסופו של דבר המסרים והפרסומים שלכם יהיו חדים וברורים גם לקהל היעד שלכם.
  • תגדירו אסטרטגיה ותוכנית עבודה שמבוססת על מספר ערוצי שיווק ותמנעו מלהשקיע זמן, כסף ואנרגיה על דברים פחות אפקטיביים.
  • תתמקצעו תרכשו מיומנויות של תקשורת נכונה מול קהלי היעד שלכם, תשקיעו בפיתוח של עצמכם ושל הצוות שלכם וכך גם תסייעו לפיתוח וצמיחת המוסד.

יש לכם שאלה או הערה על מה שכתבתי? מוזמנים להתקשר או לכתוב אלי ואענה בשמחה.

רוצים לשתף?

בעולם התוכן של הגדלת המוסד אני פוגש לא מעט מנהלים, מנהלות ומוסדות מצוינים שעומדים במקום או  שלא ממשים את הפוטנציאל שלהם, רק מכיוון שיש להם כל מיני התניות ודחיות, למה גם השנה לא להשקיע בהגדלת המוסד שלהם ולעשות דברים חדשים ושונים
לכל אחד מאיתנו יש עולם פנימי, שפה ומושגים שאנו התרגלנו ל'דבר' עם 'עצמנו' ועם הסובבים אותנו. אולם, כעת שעליכם לחשוף את המוסד והייחודיות שלו בפני קהל יעד חדש, שלא מכיר בהכרח את השפה והקודים שלכם, כדאי מאוד לעשות את ההתאמות הנדרשות.
מוֹדָעה או מוּדָעוֹת? האם האפיק המרכזי להגדלת המוסדות הוא בהשקעה כספית ניכרת בפרסומים בעלוני שבת ומשרדי פרסום? האם לא הגענו למצב שהכל נראה 'יותר מאותו הדבר'? ומה כן ניתן לעשות?

רוצים לדעת כיצד להגדיל את הרישום למוסד שלכם? הרשמו כאן וקבלו את המדריך להגדלת רישום מוסד חינוכי ללא עלות

לוקח זמן למנהלים להפנים שכדאי לקחת עזרה מקצועית בגיוס תלמידים, צריך בשביל זה פתיחות נפשית להגדיר את אופייה של הישיבה, ולמקד את קהל היעד, וגם להגדיר למי אני לא יודע לתת מענה, וגם להשקיע בזה תקציב מהמינוס שלפעמים קיים...
נכנסנו לתהליך גיוס תלמידים מזורז עם ירון חכמון. ובתוך חודש הפקנו תוכנית משמעותית, שהצליחה להכפיל את מספר התלמידים באותה השנה. אל תחכו לרגע האחרון...

בניהו הוכמן, מנהל ישיבת אורחות מרדכי כוכב השחר, לשעבר

לאחר כשנה של פעילות והתקדמות יפה בהקמת קבוצות לימוד גמרא ברמה גבוהה לבוגרי ישיבות, מה שקרוי כיום 'עיתים לתורה', נוכחתי לדעת ש'כשאני לעצמי - מה אני'. הבנתי שבשביל שהמיזם יהפוך למשמעותי ורחב עלי לעבוד במקצועיות. אלא שלא היו לי הידע והכלים לעשות זאת.
לשמחתי, קיבלתי המלצה מחבר להתייעץ עם ירון איך כדאי לעשות זאת. את ירון הכרתי כבר לפני כן, מה שעזר לי להתגבר על התחושה הראשונית של חשיפת 'חולשה'. לאחר מספר מפגשים הבנתי שאין כאן אלא חוסר ידע, אותו השלים לי ירון באופן המותאם למצבי וצרכי. ההתייעצות גם סייעה לי לבטוח יותר ביכולותיי כאשר הבנתי מהי התנהלות נכונה, וכן עזרה לי לקבל החלטות נכונות בזמן אמת.
אני ממליץ לכל מי שמעוניין להצליח במשימה ערכית חינוכית, לעבוד ברמה גבוהה ומקצועית, ולהתייעץ לשם כך עם אנשים המצויים בתחום. כך המאמצים ייתנו פרי באופן הטוב ביותר.
אין לי ספק שבלי ההכוונה הראשונית של ירון, ארגון 'עיתים לתורה' לא היה מגיע למה שהוא כיום.

אריאל קמניצקי, ראש תוכנית לומדים עיתים לתורה

ירון בעל תכונות איכותיות, היה זמין לנו תמיד, קשוב עמד בלוחות זמנים, מקצועי ויצירתי בפתרונות ובדרך שבה הוביל אותנו, הוא אדם נעים הליכות.
ירון יודע לעשות את החיבורים עם גורמי חוץ וגורמי פנים. מאחלים לו הצלחה רבה וממליצים עליו בחום.

גילה ערוסי, מנהלת חמ"ד אריאל רמלה

זכיתי לחלוק עם ירון חזון ועשייה משותפת בעבודתו כמנטור, מנחה מנהלים ובעלי תפקידים נוספים בחינוך הדתי במסגרת תוכנית לליווי בתי הספר.
התפקיד אותו מילא ירון בהצלחה מרובה הינו תפקיד המשלב בין יכולות ארגוניות והוצאה לפועל של תוכנית מתודולוגית לבין יכולת אבחון וניתוח מצבים ותהלכים תוך מחויבות למערכות והשגת היעדים כשהכל תובע יחסי אנוש מעולים.
בכל מרכיבי התוכנית עמד ירון בשביעות רצון גדולה של השטח שקיבל את הנחייתו ושביעות רצוננו כהנהלה תוך עמידה ביעדי התוכנית.

רות רוזנצוויג, מנכלי"ת אגודת ידידי החמד, לשעבר