מעגלי הכח הם השותפים שלכם להצמחת התלמידים שלכם תכננו ומצאו את הדרך לעדכן ולשתף איתם פעולה לאורך כל השנה

שותפים הם לא תפוזים

שותפים הם לא תפוזים

מעגלי הכח הם השותפים שלכם להצמחת התלמידים שלכם תכננו ומצאו את הדרך לעדכן ולשתף איתם פעולה לאורך כל השנה

זוכרים את התקופה שהיינו ילדים, תפוזים קילפנו רק בחורף וענבים אכלנו רק בשיא הקיץ? היום אנו רואים אותם בחנויות במושך חודשים רבים ולא רק 'בעונה'. אומנם, לכל שכבת גיל יש את תקופת הרישום שלה ו'בעונה' אנו רואים אירועים ופרסומים מגוונים.רבים מבינכם בטח גם מקבלים טלפונים, מיילים, והודעות מהמוסדות של הגילאים שמעליכם והכל באותו חודש או חודשים מרוכזים…

נכון, מוסד חינוכי הוא לא ענבי טלי, אך אם אתם רוצים להצמיח פירות מתוקים בשנים הבאות… אני מציע שנלמד משהו גם מהם – אם אתם מוסד יסודי – אל תשמרו על קשר עם הגננות והגנים של התלמידים הפוטנציאלים שלכם רק בעונה ואחר כך 'תשכחו' אותם. מנהלים וצוותי חינוך מגילאיים אחרים כדאי שתשאלו את עצמם אותה שאלה – האם אני שומר על קשר רציף עם מעגלי הכח שלי?

זה לא נכון (ולטעמי האישי גם לא אמיתי) לשמור על קשר עם 'מעגלי הכח' רק בעונה. רגע, למי ששאל מה זה מעגלי הכח? – מעגלי הכח אלו האנשים והמוסדות שנמצאים ליד התלמידים הפוטנציאלים שלכם. לדוגמא: במקרה שאתם מוסד יסודי, אחד ממעגלי הכח המרכזיים ביותר שלכם הם הגננות והגנים. ואם אתם חטיבה, מוסד תיכוני או מוסד על תיכוני אז התלמידים המתאימים לכם נמצאים במוסדות שמתחתכם – הווה אומר שהצוות החינוכי שלהם הם מעגלי הכח שלכם.

מעגלי הכח הם השותפים שלכם להצמחת התלמידים שלכם תכננו ומצאו את הדרך לעדכן ולשתף איתם פעולה לאורך כל השנה. בשיטה להצמחת מוסדות של אורות וכלים לאחר האפיון וניתוח קהלים אנו בונים תוכנית עבודה בה אנו נותנים כלים ורעיונות לחיזוק הקשר לאורך כל השנה כולה דבר שנותן ערך מוסף למוסדות שתחתכם יוצר חיבורים אמיתיים שמאפשרים לתלמידים שבאמת מתאימים לכם להגיע אליכם. ובסופו של דבר הרישום שלכם גדל.

רוצים לשתף?

בעולם התוכן של הגדלת המוסד אני פוגש לא מעט מנהלים, מנהלות ומוסדות מצוינים שעומדים במקום או  שלא ממשים את הפוטנציאל שלהם, רק מכיוון שיש להם כל מיני התניות ודחיות, למה גם השנה לא להשקיע בהגדלת המוסד שלהם ולעשות דברים חדשים ושונים
לכל אחד מאיתנו יש עולם פנימי, שפה ומושגים שאנו התרגלנו ל'דבר' עם 'עצמנו' ועם הסובבים אותנו. אולם, כעת שעליכם לחשוף את המוסד והייחודיות שלו בפני קהל יעד חדש, שלא מכיר בהכרח את השפה והקודים שלכם, כדאי מאוד לעשות את ההתאמות הנדרשות.
מוֹדָעה או מוּדָעוֹת? האם האפיק המרכזי להגדלת המוסדות הוא בהשקעה כספית ניכרת בפרסומים בעלוני שבת ומשרדי פרסום? האם לא הגענו למצב שהכל נראה 'יותר מאותו הדבר'? ומה כן ניתן לעשות?

רוצים לדעת כיצד להגדיל את הרישום למוסד שלכם? הרשמו כאן וקבלו את המדריך להגדלת רישום מוסד חינוכי ללא עלות

לוקח זמן למנהלים להפנים שכדאי לקחת עזרה מקצועית בגיוס תלמידים, צריך בשביל זה פתיחות נפשית להגדיר את אופייה של הישיבה, ולמקד את קהל היעד, וגם להגדיר למי אני לא יודע לתת מענה, וגם להשקיע בזה תקציב מהמינוס שלפעמים קיים...
נכנסנו לתהליך גיוס תלמידים מזורז עם ירון חכמון. ובתוך חודש הפקנו תוכנית משמעותית, שהצליחה להכפיל את מספר התלמידים באותה השנה. אל תחכו לרגע האחרון...

בניהו הוכמן, מנהל ישיבת אורחות מרדכי כוכב השחר, לשעבר

לאחר כשנה של פעילות והתקדמות יפה בהקמת קבוצות לימוד גמרא ברמה גבוהה לבוגרי ישיבות, מה שקרוי כיום 'עיתים לתורה', נוכחתי לדעת ש'כשאני לעצמי - מה אני'. הבנתי שבשביל שהמיזם יהפוך למשמעותי ורחב עלי לעבוד במקצועיות. אלא שלא היו לי הידע והכלים לעשות זאת.
לשמחתי, קיבלתי המלצה מחבר להתייעץ עם ירון איך כדאי לעשות זאת. את ירון הכרתי כבר לפני כן, מה שעזר לי להתגבר על התחושה הראשונית של חשיפת 'חולשה'. לאחר מספר מפגשים הבנתי שאין כאן אלא חוסר ידע, אותו השלים לי ירון באופן המותאם למצבי וצרכי. ההתייעצות גם סייעה לי לבטוח יותר ביכולותיי כאשר הבנתי מהי התנהלות נכונה, וכן עזרה לי לקבל החלטות נכונות בזמן אמת.
אני ממליץ לכל מי שמעוניין להצליח במשימה ערכית חינוכית, לעבוד ברמה גבוהה ומקצועית, ולהתייעץ לשם כך עם אנשים המצויים בתחום. כך המאמצים ייתנו פרי באופן הטוב ביותר.
אין לי ספק שבלי ההכוונה הראשונית של ירון, ארגון 'עיתים לתורה' לא היה מגיע למה שהוא כיום.

אריאל קמניצקי, ראש תוכנית לומדים עיתים לתורה

ירון בעל תכונות איכותיות, היה זמין לנו תמיד, קשוב עמד בלוחות זמנים, מקצועי ויצירתי בפתרונות ובדרך שבה הוביל אותנו, הוא אדם נעים הליכות.
ירון יודע לעשות את החיבורים עם גורמי חוץ וגורמי פנים. מאחלים לו הצלחה רבה וממליצים עליו בחום.

גילה ערוסי, מנהלת חמ"ד אריאל רמלה

זכיתי לחלוק עם ירון חזון ועשייה משותפת בעבודתו כמנטור, מנחה מנהלים ובעלי תפקידים נוספים בחינוך הדתי במסגרת תוכנית לליווי בתי הספר.
התפקיד אותו מילא ירון בהצלחה מרובה הינו תפקיד המשלב בין יכולות ארגוניות והוצאה לפועל של תוכנית מתודולוגית לבין יכולת אבחון וניתוח מצבים ותהלכים תוך מחויבות למערכות והשגת היעדים כשהכל תובע יחסי אנוש מעולים.
בכל מרכיבי התוכנית עמד ירון בשביעות רצון גדולה של השטח שקיבל את הנחייתו ושביעות רצוננו כהנהלה תוך עמידה ביעדי התוכנית.

רות רוזנצוויג, מנכלי"ת אגודת ידידי החמד, לשעבר